Најпопуларни попусти на интернет

Онлајн цените за споредување на цените

Ако барате да најдете пријатели, љубов, романса и односи во Западна Европа, искористете ја оваа корисна алатка за споредба на податоци на интернет.

Дали сте странец и не зборувате многу англиски или холандски?
Потоа користете ја алатката на преведувачот од Google за да ја преведете алатката ако е потребно (погледнете го горниот лев дел од оваа веб-страница).

 

ИНСТРУКЦИИ ЗА НАЈДОБАР НОВИ ЉУБОВ СО ЛУЃЕТО
1. Изберете предност од лево: Човекот го бара жена, Жена го бара Човекот, Човекот го бара Човекот, Жената го пребарува Жена итн.
2. Изберете возраст категорија во која сакате да најдете љубов
3. Означете го полето за тоа каков тип на луѓе сакате да се сретнете или да се поврзете: Општо, Кристијан, Геј / бисексуални дати, Високо образование, разведени, самохрани родители, постари лица или возрасни датираат.
4. Изберете ги вашите намери: Запознавање, врска, секс или поврзување, втора љубов, романса, тајна врска или само пријателство
5. Изберете други детали ако сакате: Дали има достапна мобилна апликација, видео разговор, тест за личноста, оптимизиран за мобилни уреди, дали веб-страницата за датирање организира настани како што се брзината и др.

Погледнете ги знаците за акција: Многу подароци нудат бесплатни премиум членство (со целосна функционалност) за неколку дена.

КЛИКНЕТЕ НА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИСКИ ТЕКСТ ИЛИ ЦРВЕН КОПИН (ПОСТАВУВАЈТЕ) НА НАДОМЕСТОЧНАТА АЛАТКА ЗА ПОДОБРУВАЊЕ ЗА ДОБИВАЊЕ НА СПЕЦИЈАЛНИОТ СЛУЧАЈ И ПОПОЛНУВАЊЕ.

Дали сакате да запознаете богати синглови?

Ако сакате да се биде шеќер бебе и сакате да се сретнете со богати холандски или европски милионер мажи и жени, или ако сте шеќер татко или шеќер мајка, а потоа кликнете на банерот подолу за еден од најдобрите сајтови во Западна Европа, Не грижете се, сајтот е исто така достапен на англиски или можете да го користите бесплатниот преведувач на Google за да го преведете на било кој јазик што го сакате.

интернационални-датираат-Купидо-винд-лифде-хувелијк-релати-слатко-двојка

Онлајн датира совети

Избегнувајте ставање на социјалните медиуми

"Секогаш е примамливо да" случајно "проверете ги сметките на социјалните медиуми на датумот пред да се состанат. Всушност, нашето истражување покажува дека повеќе од една третина (38%) од нас признаваат на претходен датум на Google. Обидете се да го избегнете, ако е можно. Продлабоченото следење на социјалните медиуми ќе ве натера да формирате пресуди пред да седнете заедно, така да дадете приоритет за запознавање со вистинската личност, а не со нивната онлајн личност.

"Првиот датум е вашата можност да се запознаете со вашиот датум – и за нив да ве запознаат. Додека сите ние сакаме да ја претставиме најдобрата верзија на самите нас, облекувањето на начин што се чувствува неприродно е гарантирано да ве натера да се чувствувате непријатно и веројатно ќе поставите амортизер на вашиот датум. Носете нешто во кое сте задоволни и што ја одразува вистинската вас ".

Пробајте вежба за доверба

Првите нерви се природни, но можете да ги решавате со неколку доверливи трикови. Визуелизирајте одличен датум – оној каде што разговорот лесно тече – и држете се до позитивните чувства што ги охрабрува мислата. Афирмациите се корисна алатка исто така. Стојте пред огледалото, ставете ги рамениците назад и изговорете гласно 'Можам да го направам ова'. Можеби звучи чудно, но навистина функционира. '

Се смеат

Користете го јазикот на отворен јазик

"Повеќето од она што комуницираме е преку нашиот говор на телото, а не од зборови. Преклопените раце и нозе создаваат физичка бариера што значи дека сте затворени. Обидете се да го прифатите јазикот на отворен тел. И не плашете се да контактирате со очите – тоа е одличен начин да го покажете вашиот датум за кој сте заинтересирани. '

Внимавај

"Има неколку работи поатрактивни од некој кој ни го дава нивното неподелено внимание. И нема ништо полошо од трошење време со некој кој постојано гледа над нашето рамо во нешто или некој друг. Направете обид да бидете ангажирани и присутни на вашиот датум и да заштедите проверка на телефонот додека не одат во тоалет!

Поставете прашања

"Барајќи ги прашањата за датумот не само што покажува дека сте заинтересирани за она што тие го имаат да кажат, туку исто така ви овозможува да ги запознаете, што е за што е првиот датум! Не се држи до мал разговор. Повеќе интимни прашања во врска со надежите, соништата и страстите на вашиот датум ќе ви помогнат да направите поблиска врска – и тоа е многу поинтересно отколку да зборувате за времето ".

Бидете позитивни

"Ништо не е толку смирувачко како вистинска насмевка. Ако одите во вашиот датум со позитивен став, многу е поверојатно да се забавувате – и да го направите вашиот датум да се чувствува добро исто така. '

Сплит сметка

"Кој треба да ја плати сметката е еден од најтешко дебатираните аспекти на етикетата на првиот датум. Традиционално, кој го иницирал датумот, ќе ја подигне сметката, но, овие денови е многу почеста да се подели законот. Но, ако вашиот датум не инсистира на плаќање, тоа е повеќе љубезно да грациозно прифати отколку да се расправаат околу тоа! '

Следи

"Ако сте имале одличен датум, нека знаат. Обидувајќи се да се однесувате настрана од чекање три дена по датумот за да стапите во контакт, не функционира во денешната ера на моментална комуникација. Всушност, само 4% од луѓето мислат дека намерно треба да чекате пред да одговорите на порака од датум. Ако сте уживале во датумот, не плашете се да им испратите брза порака и да ги известите дека сакате повторно да ги видите.

Како да останете безбедни кога онлајн датира

Бидете претпазливи со вашите лични податоци

"Кога датираш онлајн или лично, да бидеш претпазлив на секого кој се чини дека бара многу од вашите лични неформални рано. Не споделувајте никакви детали, како што се вашата адреса, датум на раѓање или финансиски информации. Ако натпревар бара многу прашања од овој тип, нека знаат дека не сте задоволни да ги споделите тие информации и да ги пријавите доколку имате сомневања за нивните вистински мотиви.

"Дури и ако тврдат дека ги прават најдобрите тестенини во градот, никогаш не се сретнуваат со некој за прв пат во својот дом и не ги покануваат на твое. Организирајте да се сретнете некаде што е зафатено и јавно, како што е ресторан или кафуле во кое сте задоволни. "

Кажи на пријател

'Ако планирате да се сретнете со онлајн датум за прв пат, не заборавајте да му кажете на некој пријател или член на семејството со кого се состанувате, кога и каде. Ако имате iPhone, исто така можете да ја споделите локацијата на апликацијата Најди ги моите пријатели. Пријавете се со пријател во текот на денот или побарајте од нив да ве повикаат во одредено време за да ве проверат. '

Не плашете се да заминете

"Ако вашиот датум прави да се чувствувате непријатно, заминете. Не е важно дали само седнавте или уживавте на три-вечера со нив. Ако прават или велат нешто што ве прави да се чувствувате непријатно, одете подалеку. Оваа личност е странец, и прво и најпрво треба да се заштитите. "

Патувајте таму и назад

"Ако вашиот датум нуди да те земам дома, љубезно се намалува. Планирајте ја својата сопствена маршрута до и од вашиот датум, за да останете целосно контролирани во секое време. Ова, исто така, значи дека не се потпирате на некој друг што диктира колку долго трае датумот ако треба да направите рано бегство

извор: Мари Клер

ZoekEenDate.nl дома

Запознавање на Википедија