Што мажите тајно сакаат – како мажите мислат

Она што човекот сака – најчудните мажи сакаат

(И како може да го натера да се заљуби во тебе.)

Дали некогаш сте се почувствувале привлечени кон еден човек без да знаете зошто?

Можеби и вие сте имале чувства за некој што не сакате да го привлечете. Зошто се случи ова?

Како можеш да се заљубиш, иако твојот свесен ум му се спротивставува?

Искуствата како што се овие совети во скриениот свет ги вознемируваат нашите чувства на романтична привлечност. Тој скриен свет е за емоционални реакции. Емоционални реакции кои ние не свесно ги контролираме.

Вистината е, вљубеноста не е нешто што сакаме да го направиме. Тоа е повеќе како да станеш жеден. Вие не избирате да бидете жедни. Вие само го забележите. И колку е поцврста вашата жед, толку потешко ќе се игнорира.

Што ако ви реков дека постои еден вид на врска "жед" за сите мажи?

Еден вид на жед што е невозможно за него сам да се задоволи. Дали сакате да знаете за што е толку жеден?

За да го прескокнете директно на одговорот, проверете го ова видео кое открива како можете да ја активирате својата жед за нешто што му треба и сака.

Плус, јас ќе ви покажам како да се осигурате дека сте единствениот човек за кој зависи тој да ја задоволи оваа моќна копнеж.

Еве зошто човекот во твојот живот не може да ви каже што најмногу копнее од неговата врска со тебе …

… Тој е засрамен да ја признае вистината.

И тоа е затоа што признавањето на оваа желба всушност го движи подалеку од целта. Еве зошто …

Океј, слика жена која се чувствува фрустрирана дека нејзиниот човек никогаш не прави ништо романтично. Таа конечно се распаѓа и ја објаснува желбата да се чувствува романтична и да се следи од него.

Но, тој се однесува како да е неразумен, барајќи да именува едно нешто што недостасува од врската. Значи, таа му дава пример. "Би било убаво да добивате цвеќиња еднаш по некое време. Само едноставни работи како тоа. "

Следниот ден тој ги носи цвеќињата. Но недостасува магијата на овој гест. Бидејќи не се чувствува посебно да прима цвеќиња кога требаше да ги прашате.

Тоа е слично на тоа со мажите, само со сосема различен вид на потреба од врска. Гледате, мажите имаат незаситна жед за восхит.

Но, тој не може да го побара тоа.

Тој не може да каже: "Џули, навистина ми се допаѓаш, но еве што недостасува во нашата врска. Не ме восхитуваш доволно. Се чини дека имате поголемо восхитување за другите мажи во вашиот живот, и тоа ми го прави тешко да ја видам иднината со вас ".

Тој не може да го каже тоа затоа што мажите веруваат дека мора да се восхитувате . Барањето за тоа е како да се обидувате да станете популарни со објавувањето дека сте пријатна личност. Не работи така.

Тој само ќе се чувствува како твојот херој кога ќе зборуваш на невербален јазик на восхит. Тој мора да го прочита меѓу редовите на она што всушност го кажуваш и правиш.

Сега, можеби размислувате: "Тоа не е толку лудо. Можам да разберам зошто еден човек сака да се восхитува ". Но, ако размислите, има нешто важно што треба да ти кажам.

Не само што мажите се восхитуваат. Тоа е дека тој не може да го одржи тоа "вљубено" чувство без него.

Ништо не убива атракција на човекот побрзо од односот каде што не се чувствува потребен. Сака да се види како провајдер. Некој кој се восхитува поради неговата способност да обезбеди.

Гледаш, ако не се чувствува потребен, тој се чувствува како помалку од човек; исчезнува. И тоа го исклучува неговиот романтичен нагон.

И најлош дел? Вие не може само да му оддаде восхит. Тоа функционира само ако верува дека тој ја заработил вашата доверба, восхит и почит.

Но, тука е добрата вест. Тоа е забавно и лесно да му дозволите да го освојат восхитот кога ќе знаете како да го постави за успех.

Само пронајдете начини да му дозволите да биде вашиот херој. Сега, треба да споменам дека всушност е уметност да го стори тоа на начин што го прави луд за вас.

Но, јас сум видел жени навивам човек околу нејзиниот pinky користење на овој едноставен концепт. Како тренер за односи, видов како функционира, а што не. Но, она што сето тоа се сведува на ова е …

Треба да го активирате неговиот херој инстинкт.

Постигнете го тоа, и ќе бидете изненадени од она што се случува следно.

Тој ќе стане толку љубовен, толку внимателен, многу повеќе заинтересиран за посветена, долгорочна врска, дека никогаш нема да сакате работите да се вратат на начинот на кој се.

Инстинкт на херојот е потсвеста желба да гравитира кон луѓето кои го прават да се чувствува како херој. Но, тоа е засилено во неговите романтични врски.

Некои идеи навистина се менуваат во животот. И за романтични врски, ова е еден од нив.

Затоа создадов онлајн видео презентација за да може да ја тврдите оваа тајна како своја. Затоа што поттикнувањето на неговиот инстинкт на херојот е едно. Учењето како да го направите одново и одново бара неколку совети и трикови.

Факт е дека на жените не им треба некој за да ги спаси. Особено во овој ден и возраст. Сепак, тука е ироничната вистина …

Мажите сè уште имаат потреба од помош за спасување. Бидејќи е вградено во нивната ДНК да бараат односи кои им овозможуваат да се чувствуваат како провајдер.

Оваа една мала разлика во машката и женската генетика создава голема разлика во она што ги привлекува мажите кон спротивниот пол. Тој се чувствува привлечен за секоја жена што му овозможува да влезе во улогата на херој. Бидејќи неговите инстинкти природно го предизвикуваат жед за таа општествена улога.

Еве нешто навистина кул за ова. Тој дури и нема да знае зошто се чувствува толку привлечен кон тебе. Кој е зошто можете да го користите овој метод под радарот. Тоа предизвикува атракција на потсвесно ниво.

Тој ќе го почувствува неспорниот затегнување на неговите емоции. Но, ако неговиот пријател го праша зошто тој е толку луд за тебе, тој нема да може да ги стави во зборови.

Постои скриен свет кој ги вознесува нашите чувства на привлечност.

Без сомнение за тоа. Но сега имаме моќ да видиме еден моќен дел од тој скриен свет. И тоа е нешто што всушност може да го контролирате.

Тоа не е нешто што само хемичарите може да го видат, како што се крвните нивоа на хормонот за врзување, окситоцинот.

Напротив, тоа е нешто што можете да го видите насекаде околу вас, кога ќе научите да го забележите.

Тоа е модел на интеракција помеѓу мажите и жените. Некои врски експерти отсекогаш знаеле дека постојат, но нешто што не успеа да го препознае како моќен активирач е.

А активист кој ја тера неговата жед за дружење.

Како го користите овој активирач за да изградите страст и романса?

Па, најлесниот начин да се активира неговиот инстинкт на херојот е да ги преведете вашите желби на јазик кој зборува за неговиот природен напор да биде провајдер.

Неговата желба да служи, да ја сака и да ја заштити. Желбата да се биде нечија херој.

Ако тоа звучи како забавно за вас, кликнете тука за да дознаете повеќе за оваа алатка за подобрување на односите .

Тоа е нешто што можете да го научите еднаш, но потоа користете го до крајот на животот.

Веќе имате потреби и желби. Зошто да не научат како да ги преведат тие желби во барања кои го активираат неговиот инстинкт на херој?

Потоа се релаксираме во топлина и страст што тој е способен да покаже само откако една жена го активира својот херојски инстинкт.

Жена која точно знае како да ја задоволи својата жед.

ZoekEenDate.nl

За љубовта