Gratë që kërkojnë burra në Evropë

A jeni një grua që kërkon të takojë burra në Evropë?

Këtu është një listë e faqeve më të mira për të takuar burra në Hollandë, Belgjikë dhe Gjermani.

TIP! 
Përdorni  Pa pagesë Google Translator Tool  për të komunikuar në gjuhë të tjera si holandisht, gjermanisht, frëngjisht, spanjisht etj.

gratë që kërkojnë burra

Top 10 vende për të takuar burrat në Holandë

 1. E-Matching
 2. Frship
 3. Be2 Dating
 4. DateBord
 5. Piper Dating NL
 6. Dating çuditshëm
 7. Plani i Marrëdhënieve
 8. lexa Dating
 9. Match4Me
 10. sex Dating Holandë

GayParShip  | NieuweRelatie.nl  | Tindl

Flirt Secret  | 50Liefde (Senior Dating)

Krahaso ALL Dutch Dating Sites

 


Zgjidhni faqen tuaj të përshtatshme për të takuar burra në Evropë

 

 

 


Burra holandez

Një vend modern evropian sot, Hollanda ka një karakter shumë ndërkombëtar dhe është i njohur për mentalitetin e tij liberal.

Holandezët vlerësojnë gratë, tregojnë respekt ndaj tyre dhe përdoren për t’i trajtuar ata si individë të pavarur dhe të barabartë.

Ata bëjnë partnerë të mëdhenj sepse janë fleksibilë, tolerantë ndaj dallimeve individuale, të arsimuara dhe ambicioze.

Ata nuk tërheqin vëmendjen ndaj vetes, duke qenë mjaft të përulur.

Meshkujt holandez zakonisht nuk blejnë dhuratat e tyre të shtrenjta të grave, sepse thjesht nuk i vlerësojnë pajisjet e suksesit të çmuar nga shoqëritë e tjera perëndimore.

Njeriu holandez i pëlqen t’i pëlqejë gruas së tij dhe ai kujdeset për atë që dëshiron dhe shpesh do të shkojë në gjatësi të mëdha për të kënaqur atë në mënyra imagjinative.

Monarkia kushtetuese e Holandës është një vend kulturor, me banorë nga e gjithë bota.

Ajo është e njohur gjerësisht si toka e tulips dhe e mullinjtë e erës.

Si anëtare themeluese e BE-së dhe NATO-s, dhe priti në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, Holanda është në zemër të bashkëpunimit ndërkombëtar.

Vendi kryqëzohen nga lumenjtë, kanalet dhe digat, dhe një plazh nuk është larg.

Pjesa më e madhe e vendit është e sheshtë dhe madje edhe nën nivelin e detit.

Hollanda ka një klimë të butë, që do të thotë se verërat përgjithësisht janë të freskëta dhe dimri i butë.

Qytetet e njohura në Holandë

Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Hagë, Eindhoven, Arnhem, Nijmegen, Leeuwarden, Breda, Tilburg, Tiel, Heerlen, Zwolle, Groningen, Hagë, Haarlem.

Duke kërkuar për Dashurinë në vendet e drejta për t’u regjistruar online

Zonja, do të filloj të të jap disa sekrete të djemve perëndimorë.

Pse?

Sepse numri i madh i burrave perëndimorë (ose farang siç na thërrisni) thjesht janë duke kërkuar për të njëjtat gjëra në jetë, ashtu si ju dëshironi.

Romanca Thai është një vend takimi dhe lidhjesh me një ndryshim. Themeluesit tanë sinqerisht besojnë në një marrëdhënie të shëndetshme mes dy të rriturve që japin pëlqimin. Kjo është veçanërisht e vërtetë në mes zonja Thai dhe burra perëndimorë, pasi farangët janë në kërkim të partnerit tradicional të jetës së tyre.

Shumë farangs tani janë të zhgënjyer me gratë në vendet perëndimore. Vlerat e vjetra janë duke u zbrazur dhe kjo është arsyeja pse farangat po kthehen në vende të tilla si Tajlanda për të jetuar jetën, në një marrëdhënie më të mirë.

romancë

Ju keni dëgjuar atë të drejtë, romancë.

Në të vërtetë, romanca dhe dashuria janë  po aq  pjesë e besimeve të një njeriu ashtu siç janë për ju. Sende të vërteta kështu besojnë atë që them.

Është interesante të mendohet se romani do të thotë shumë më tepër për Farangët sesa për burrat tajlandezë. Është sigurisht një kulturë dhe mentalitet edukimi, mes të dyve.

Shumica e grave në të gjithë botën duan romancë.

A nuk ju (nëse jeni femër)?

Por jashtë botës më të madhe perëndimore, burrat nuk kanë arritur deri në atë që është e rëndësishme për jetën e tyre dhe jetën e zonjave të tyre.

Kjo është arsyeja pse femrat Thai preferojnë të takohen Farang – të paktën një herë ata kanë pasur një shije të keqe të burrave nga Tajlanda.

Dating dhe dashuria

Dashuria gjithmonë do të gjejë një mënyrë!

Por së pari vjen arsimi veçanërisht në mes të kulturave.

Është e njëjta gjë në mes të një gruaje tajlandeze dhe një kulture të Farangit.

Ka dallime dhe dallime janë një gjë e mirë, për të formuar të kuptuarit dhe një lidhje të fortë, por duhet të flisni për pritjet, pritjet dhe nevojat e tij dhe për të punuar në një plan për të ecur përpara – me dashuri, respekt dhe dashamirësi.

Këtu ka një listë të shpejtë për ju dhe çdo njeri potencial në jetën tuaj:

 • Çfarë po kërkoni në një djalë?
  • Ndajeni këtë pasi të jeni në një kuptim të mirë
 • Çfarë do të thotë partneri juaj i ri online takim për të marrë nga ju?
  • A ju përshtatet po ashtu?
 • Cilat janë pritjet tuaja prej tij tek ju, si në dashuri, romancë dhe financiar?
  • Shumë Farang nuk e kuptojnë kulturën tajlandeze të mbështetjes familjare. Të gjithë ju vajzat thai duhet ta shpjegoni këtë. Ju gjithashtu duhet të kuptoni vlerat e tij të familjes gjithashtu.

Sapo të keni filluar këto biseda sfiduese, të dy do të keni njohuri shumë më reale për botën rreth vendit ku do të shkojë një marrëdhënie e mundshme.

 

Jini të dashurën e ndershme dhe të besueshme Thai që po kërkon.

Nëse përgjigjet që ju të dy zbuloni nuk janë të përshtatshme për secilin prej jush, jini të ndershëm dhe provoni përsëri me dikë të ri. Nuk ka ndonjë dëm në përpjekjet dhe dështimet, për sa kohë që të ecni përpara dhe të provoni përsëri.

Dashuria gjithmonë do të gjejë një mënyrë, që ju të keni sukses romancë!

Gjithmonë!

Këto janë dy këshilla ime e parë për ju zonja.

Mbani në vëzhgim për më shumë, duke ardhur në rrugën tuaj në një marrëdhënie të suksesshme online, dashuri dhe romancë.

Pse gratë e Thai preferojnë meshkujt e huaj

Megjithëse ata përbëjnë vetëm një pjesë të një përqindje të popullsisë femërore të Tajlandës, ka një numër të madh të grave tajlandeze që preferojnë të kenë burra dhe djem të huaj.

Unë nuk kam fakte dhe shifra, por supozimi im është përqindja e femrave tajlandeze që kërkojnë burra dhe të dashurit e huaj është më e lartë se në shumicën e vendeve të tjera. Por pse ?

Unë nuk do të argumentoj, shumica e vajzave tajlandeze që punojnë shufrat në zonat turistike popullore të Tajlandës si Pattaya, Bangkok, Phuket, Koh Samui, Hua Hin dhe Chiang Mai janë shumë të orientuara nga paratë.

Vajzat Thai bar janë zakonisht nga familjet e varfëra, të arsimuar pak, dhe me pak mundësi për të përparuar në një punë të paguar të lartë ose karrierë.

Shanset e tyre më të mira për të ikur nga varfëria është të martohen me një njeri të pasur, ose të paktën një njeri që mund të ofrojë siguri financiare.

Mesatarisht i huaj i vetëm meshkuj që vizitojnë Pattaya (për shembull) duket se plotësojnë këto kritere. dhe mirë, ai thjesht ndodh të jetë në kërkim për një vajzë të vetme tajlandeze, ashtu si ajo.

Po në lidhje me llojin tjetër të gruas Thai, ajo nuk është e varfër, ajo nuk është një vajzë bar. Ajo mund të jetë diçka nga një infermiere tek një avokat, një student në një grua biznesi të suksesshme.

Ajo fiton një rrogë të mirë dhe nuk pret që i dashuri ose burri i saj i huaj të paguajë për gjithçka.

Për ta, duket qartë diçka më tërheqëse për njerëzit e huaj sesa paratë. Të paktën kjo është mënyra se si do të duket për mua, por unë jam vetëm formimin e opinioneve këtu.

Nuk ka asnjë arsye pse paraja nuk mund të jetë axhenda në një mënyrë më të tërthortë.

Gratë e pavarura, vetë-mbështetëse Thai thjesht mund të preferojnë partnerët e huaj sepse ato janë financiare të barabarta, dmth. Ata mund të mbajnë pavarësinë e tyre financiare.

Shembulli i statusit 
Ju keni datë me një vajzë bareshë Thai, a keni vërejtur se si ju bëri një pikë që t’ju çojë në vende ku kishte miq ose familje, për shembull, ajo do t’ju çonte përsëri në barin e saj, në vendet e saj të hahet, ose për të takuar motrën ose kushëririn e saj.

Ajo është në thelb duke u treguar atyre statusin e saj të ri, ju.

Eksperimentimi me të dashurit e huaj

Karriera të pavarura me karrierën e pavarur, gratë e vetme tajlandeze kanë kohë në duart e tyre, ata nuk janë në nxitim për t’u martuar dhe për të filluar një familje.

Ata mund të kërkojnë një të huaj të huaj vetëm për përvojën, për eksperimentimin seksual dhe social dhe për të krahasuar njerëzit e huaj me homologët e tyre tajlandezë.

Burrat e huaj janë më besnikë se meshkujt tajlandezë

Deri në vitin 1935 poligamia ishte e ligjshme në Tajlandë. Një burrë mund të ketë një grua, plus një grua të vogël (mësuese), e njohur si një mia noi.

Dhe besoni apo jo, ai mund të ketë një grua të tretë që ai vizitoi thjesht për seks.

Referencat në internet i referohen gruas së tretë Thai gjatë asaj periudhe si skllav i seksit.

Monogamia nuk është një cilësi që për meshkujt tajlandë vihet re.

Megjithëse poligamia nuk është më ligjore në Tajlandë dhe është një praktikë e cila shpesh rezulton me ndëshkim të përgjakshëm nga bashkëshorti i tij, shumë burra tajlandezë vazhdojnë të praktikojnë mbajtjen e një gruaje të dytë, në shumicën e rasteve kjo është akoma norma dhe e konsideruar e pranueshme nga shumica e grave tailandeze.

Nuk po them se burrat e huaj nuk praktikojnë poligaminë.

Dallimi është, meshkujt tajlandezë mund të presin që gruaja e tyre ta pranojë atë, por zakonisht një njeri i huaj nuk do.

Meshkujt Thai nuk duan ta 
ekzistojnë Ka një besim të përhapur se meshkujt Thai nuk duan të “martohen”, dmth. Ata nuk duan të martohen me një grua nga një klasë ose sfond i varfër social.

Kjo padyshim do të thotë vajza mesatare tajlandeze që zgjedh të punojë në bar do ta kishte të vështirë të gjente një burrë të pasur Thai.

Burrat thanë gjithashtu se janë shumë të gatshëm të divorcojnë, të vejat dhe nënat e vetme, të cilat nga ana e tyre i lënë femrat tajlandeze në këto kategori, përveçse të kërkojnë një partner të huaj.

Femrat Thai preferojnë pamjen e meshkujve perëndimorë

Nëse është për ankesën e tyre seksuale, pamjen e tyre orientale, apo mënyrat dhe mënyrat e tyre Thai, vajzat Thai janë shumë tërheqës për shumë burra.

Ashtu si gratë latine dhe skandinave i bëjnë thirrje njerëzve të tjerë.

Nuk ka kontabilitet për shijen, kështu që nuk ka asnjë arsye pse një grua Thai nuk duhet thjesht të preferojë perëndimorët, arabët, afrikanët, apo çfarëdo që të duket një njeri i huaj.

Po, me të vërtetë mund të jetë aq e thjeshtë, apo jo?

Çfarë mendoj 
personalisht, besoj se përqindja e vogël e grave tajlandeze që preferojnë meshkujt e huaj e bëjnë këtë për shumë arsye të ndryshme, duke përfshirë të gjitha ato që mbulohen në këtë faqe.

Gjatë kohës që jetoj në Tajlandë kam parë të gjitha llojet e marrëdhënieve. Unë kam parë shumë të huaj me një grua të bukur “trofe” mahnitëse.

Unë kam njohur të huajt e moshuar që është gruaja duket të jetë duke pritur me padurim që ai të vdesë.

Unë kam disa miq të rinj që tërheqin vëmendjen, dhe gjykatat e suksesshme, gratë e reja të pasura Thai që janë kaq të pasura që ata kanë vetë Mercedes Benz

Unë jam i lumtur të them se i njoh disa çifte të lumtura Thai / Western, ata kanë marrëdhënie fantastike dhe ndajnë një dashuri të sinqertë për njëri-tjetrin, pavarësisht nga raca, kultura, ngjyra ose para.

Unë nuk e di se si, ku, apo pse u takuan. Nuk ka rëndësi nëse është e përshtatshme, sepse e vërteta është, zakonisht është për të dyja.

Çfarë mendoni të 
martuar me, divorcuar, takim, duke shpresuar deri më sot një vajzë tajlandeze, ose thjesht keni një mendim përse disa gra Thai duan burra të huaj si burra apo dashnorë?

Nëse një nga opsionet në sondazh (sondazhi i mbyllur) nuk përputhet me mendimin apo besimin tuaj, atëherë lutemi të leni mendimet tuaja në formën e komenteve në fund të kësaj faqeje.

Ju nuk keni nevojë të identifikoheni ose të regjistroheni nëse nuk dëshironi, ju mund të komentoni si një mysafir.

gratë që kërkojnë meshkuj në Evropë

Femra që kërkojnë vetëm femra në Filipine

Gratë filipinase konsiderohen gjithmonë gratë më të mira në botë për t’u martuar.

Filipine është një vend në Azi që ka mijëra gra dhe burra të vetëm duke pritur për të takuar shokët e tyre të ëndërrave.

Në fakt, ka mijëra femra dhe meshkuj filipinas të vetëm në faqet e takimit të Filipineve.

Gratë femërore filipinase

Ata po kërkojnë një shok për dashuri dhe romancë, marrëdhënie dhe martesë.

Shumica e këtyre vajzave dhe djemve të vetëm të Filipineve kërkojnë martesë.

Ata nuk kërkojnë një afat të shkurtër, por marrëdhënie afatgjatë.

Femijet e Filipinas po kërkojnë miq, shokë të stilolaps, partnerë dhe madje edhe shokë shpirtrash në Filipine, por ato hapen edhe në Amerikë.

Online takim në Filipine ofron një urë që lidh femrat dhe gratë me njëri-tjetrin në Filipine.

Në vend që të shkojnë në një klub për të kërkuar një datë, vajzat e vetme filipinase regjistrohen në faqet e takimit të Filipineve për të kërkuar një datë.

Gratë në Filipine nuk kanë dëshirë të vizitojnë një klub nate për të gjetur bashkëshortin e tyre shpirtëror.

Ata po kërkojnë një dashuri të vërtetë.

Pra, mënyra më e mirë për ta për të gjetur një grua të drejtë ose të vetme është nga faqet e takimit filipinas. Disa prej faqeve takimesh të Filipineve sigurojnë veglën që anëtarët të kërkojnë për njëri-tjetrin pa paguar asnjë tarifë.

Kjo do të thotë që ju mund të krijoni një profil, kërkoni për të gjitha femrat në Filipine dhe bashkëveproni me të gjitha personazhet e Filipineve që takojnë reklama falas.

Procesi i kërkimit të një shoku online ëndërr është i lehtë si 1, 2 dhe 3.

Gjë e mirë për shërbimin online takim në Filipine është se ajo kursen kohë dhe para.

Sa keni shpenzuar para për të paguar pije në një bar një natë? Sa kohë shpenzoni zakonisht në një bar për të kërkuar një datë?

Shërbimi online i takim në Filipine ju merr disa minuta për të ndërtuar një profil të bukur. Mund të shtoni edhe fotot tuaja me profilin tuaj.

Ju merr pak minuta për të kërkuar për vajzat dhe burrat Filipine në faqet e internetit të Filipineve. Dhe, bashkëveprimi me të gjithë burrat dhe gratë e Filipineve, duke dërguar mesazhe, ju merr disa minuta.

Pra, për vetëm një çështje minuta, ju mund të shikoni mijëra burra dhe gra të Filipineve në çdo shërbim dating filipinas. Pra, është më mirë për të gjetur për një datë në internet këto ditë.

Prandaj, duke kërkuar për single single Filipine në krejtësisht të lirë Filipinet takim shërbimeve është një copë tortë.

Për vetëm disa minuta të kohës suaj, ju mund të kontaktoni me mijëra njerëz në internet të Filipineve që kërkojnë shok të tyre.

Pjesa më e mirë e takimeve online është falas.

Ju kurrë nuk paguani asgjë për të gjetur dashurinë tuaj të vërtetë.

Dating në Filipine ka ndihmuar mijëra marrëdhënie dhe martesa të krijuara në internet.

Ju mund të gjeni bashkëshortin tuaj të ardhshëm të ëndërrave në këto vende takimesh Tagalogisht.

Ju duhet të ndërmarrni një veprim tani duke u bashkuar me këto vende takimesh.

Gjysma tjetër është duke pritur për ju.

Mijëra vajzat e Filipineve që takojnë burra për martesë po presin në internet, si dhe burrat. Gjeni gruan tuaj të vetme filipinase apo njeriun sot.LEXO KËTO ARTIKUJ POPULLORE

Faqja kryesore ZoekEenDate