Zbritje më të mira të faqeve online

Marrëveshjet online dating Sites Krahasimi

Nëse jeni duke kërkuar për të gjetur miq, dashuri, romancë dhe marrëdhënie në Evropën Perëndimore, përdorni këtë mjet të dobishëm për krahasim online dating.

A je i huaj dhe nuk flet shumë mirë gjuhën angleze apo holandeze?
Pastaj përdorni mjet përkthyes nga Google për të përkthyer mjetin nëse është e nevojshme (shikoni në pjesën e sipërme të majtë të kësaj faqeje).

 

UDHËZIME PËR TË GJENI LOVE TË REJA ME BESIMET E MIRA
1. Zgjidhni një preferencë në të majtë: Njeriu kërkon grua, Kërkon Grua Njeriu, Kërkon Njeri, Kërkon Grua Gruaja etj.
2. Zgjidhni një kategori të moshës që dëshironi të gjeni dashuri
3. Shënoni kutinë se çfarë lloj njerëzish dëshironi të takoni ose lidhni: Përgjithshme, Të krishterë, Takime homoseksuale / biseksuale, Arsim të lartë, të divorcuar, prindër të vetëm, takim të lartë ose takim të rritur.
4. Zgjidhni synimet tuaja: Dating, Lidhja, sex ose lidh, dashuria e dytë, romancë, aferë sekrete, apo thjesht miqësi
5. Zgjidhni çdo veçori tjetër nëse preferoni: A ekziston një aplikacion mobil, video chat, një test personaliteti, celular i optimizuar, faqja e takimeve organizon ngjarje si shpejtësia etj.

Shihni shenjat e veprimit: Shumë vende të sigurimit ofrojnë anëtarësim falas premium (me funksionalitet të plotë) për disa ditë.

KLIKO MBI TEKSTIN E INFORMACIONIT OSE PULSANIN E KUQ (VIEW) NË MJETIN E KRAHASIMIT TË datingsite PËR TË MARRË SHERBIMIN E VEÇANTË OSE ZGJIDHJA SI.

Doni të takoni teke të pasura?

Nëse dëshironi të jeni një Fëmijë Sheqeri dhe dëshironi të takoni burra dhe gra milioner të pasur holandez ose evropian, ose nëse jeni Sugar Daddy ose Sugar Mommy, atëherë klikoni në flamurin më poshtë për një nga vendet më të mira në Evropën Perëndimore, t shqetësohet, faqja është gjithashtu në dispozicion në gjuhën angleze ose mund të përdorni përkthyesin falas Google për ta përkthyer atë në çdo gjuhë që ju pëlqen.

INTERNATIONAAL-dating-Cupido-Vind-Liefde-huwelijk-relatie-cute-çift

Këshilla online takimesh

Shmangni stentimin e mediave sociale

"Gjithmonë është joshëse që 'rastësisht' të shikoni llogaritë e mediave sociale të një dite përpara se të takoheni. Në fakt, hulumtimi ynë tregon se më shumë se një e treta (38%) prej nesh pranojnë një Google para datës. Mundohuni ta shmangni atë, nëse është e mundur. Vjedhja e thellë e mediave sociale do të bëjë që ju të gjykoni para se të keni ulur së bashku, kështu që prioritet të njiheni me personin e vërtetë, në vend të personit të tyre online ".

'Një datë e parë është mundësia juaj për të njohur datën tuaj dhe për t'u njohur me ju. Ndërsa ne të gjithë dëshirojmë të paraqesim versionin më të mirë të vetes, veshja në një mënyrë që ndihet e panatyrshme është e garantuar që të të bëjë të ndihesh e parehatshme dhe ka të ngjarë të vendosësh një damper në datën tënde. Vishni diçka që ju jeni të kënaqur dhe që reflekton të vërtetën. "

Provoni një ushtrim besimi

'Idetë e para të datës janë të natyrshme, por ju mund t'i merrni ato duke përdorur disa truke besimi. Paraqitni një datë të madhe – njëri ku biseda rrjedh lehtë – dhe mbajeni në ndjenjat pozitive që inkurajon mendimi. Deklaratat janë gjithashtu një mjet i dobishëm. Qëndroni para pasqyrës, vendosni shpatullat tuaja dhe thoni me zë të lartë 'Unë mund ta bëj këtë'. Kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por me të vërtetë punon. '

Keni një qesh

Përdorni gjuhën e hapur të trupit

"Pjesa më e madhe e asaj që ne komunikojmë është nëpërmjet gjuhës sonë të trupit dhe jo me fjalë. Krahët dhe këmbët e palosura krijojnë një pengesë fizike që nënkupton se jeni mbyllur. Mundohuni të përdorni gjuhën e hapur të trupit në vend. Dhe mos kini frikë të kontaktoni me sy – kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të treguar datën tuaj se jeni të interesuar ".

Kushtoj vëmendje

"Ka pak gjëra më tërheqëse sesa dikush që na jep vëmendjen e tyre të pandarë. Dhe nuk ka asgjë më të keqe se të kalosh kohë me dikë që vazhdimisht po kërkon mbi shpatullën tonë në diçka apo dikush tjetër. Bëni një përpjekje për t'u angazhuar dhe të pranishëm në datën tuaj dhe për të shpëtuar kontrollin e telefonit tuaj derisa të shkojnë në banjo! '

Bëj pyetje

'Duke pyetur pyetjet tuaja të datë jo vetëm që tregon se jeni të interesuar për atë që ata kanë për të thënë, por gjithashtu ju lejon të njiheni me ta, cila është ajo që një datë e parë është mbi të gjitha! Mos u qëndroni në biseda të vogla. Pyetje më intime rreth shpresave, ëndrrave dhe pasioneve të datës suaj do t'ju ndihmojnë të krijoni një lidhje më të ngushtë – dhe është shumë më interesante sesa të flitet për motin '.

Behu pozitiv

'Asgjë nuk është aq qetësuese sa një buzëqeshje e vërtetë. Nëse shkoni në datën tuaj me një qëndrim pozitiv, do të keni më shumë gjasa që të keni një kohë të mirë – dhe ta bëni datën tuaj të ndjeheni mirë.

Ndaj faturën

"Kush duhet të paguajë faturën është një nga aspektet më të nxehta të debatuara të etiketës së parë të datës. Tradicionalisht, kushdo që inicioi datën do të merrte faturën, por, këto ditë, është shumë më e zakonshme të ndash faturën. Por nëse data juaj insiston në pagimin, është më mirë të pranojmë me mirësjellje se sa të debatojmë për këtë!

Ndiqe

'Nëse keni pasur një datë të madhe, le ta dinë. Përpjekja për të vepruar larg duke pritur tre ditë pas një datë për t'u lidhur nuk funksionon në epokën e sotme të komunikimit të menjëhershëm. Në fakt, vetëm 4% e njerëzve mendojnë se ju duhet të prisni me qëllim para se t'i përgjigjeni një mesazhi nga një datë. Nëse keni gëzuar datën, mos kini frikë t'i dërgoni një mesazh të shpejtë dhe t'u tregoni atyre se doni t'i shihni përsëri.

Si të qëndroni të sigurt kur takim online

Ji i kujdesshëm me të dhënat tuaja personale

Kur takoheni në internet ose personalisht, jini të kujdesshëm ndaj kujtdo që duket se po kërkon shumë herën e parë të informalitetit tuaj personal. Mos i ndani ndonjë hollësi të tillë si adresa juaj, data e lindjes ose informacioni financiar. Nëse një ndeshje po kërkon shumë pyetje të këtij lloji, le ta dinë që ju nuk jeni të kënaqur për ndarjen e këtij informacioni dhe raportoni nëse keni dyshime për motivet e tyre të vërteta.

"Edhe nëse pretendojnë të bëjnë makaronat më të mira në qytet, nuk takohen kurrë për herë të parë në shtëpinë e tyre dhe nuk i ftojnë ato në tuajat. Organizoni takim diku që është i zënë dhe në publik si një restorant apo kafe që ju jeni të kënaqur ".

Tregojuni një shoku

'Nëse jeni duke planifikuar të takoni një datë online për herë të parë, sigurohuni që t'i tregoni një shoku ose anëtari të familjes që takoni, kur dhe ku. Nëse keni një iPhone ju gjithashtu mund të ndani vendndodhjen në app Find Friends Friends. Kontrolloni me një mik gjatë datës ose kërkoni nga ata që t'ju bëjnë thirrje në një kohë të caktuar për të kontrolluar.

Mos kini frikë të largoheni

'Nëse data juaj po ju bën të ndiheni pakëndshëm, largohuni. Nuk ka rëndësi nëse ju sapo u ulni ose keni gëzuar një darkë prej tre kursesh me ta. Nëse ata bëjnë ose thonë ndonjë gjë që ju bën të ndiheni të shqetësuar, largohuni. Ky person është një i huaj dhe ju duhet të mbroni veten, para së gjithash. '

Udhëtoni atje dhe kthehuni vetë

'Nëse data e juaj ofron t'ju marrë në shtëpi, ulet me edukatë. Plani rutinën tuaj për të dhe nga data juaj në mënyrë që ju të mbeteni plotësisht në kontroll në çdo kohë. Kjo gjithashtu do të thotë që nuk jeni duke u mbështetur tek dikush tjetër që të diktojë sa kohë zgjat data nëse keni nevojë të bëni një ikje të hershme

burim: Marie Claire

ZoekEenDate.nl shtëpi

Dating në Wikipedia